🔘 Compensația pentru consum gaze naturale, compensarea se va face în 2 trepte 1️⃣ Pentru primii 50 m3 gaz consumați - se compensează 4.3 lei din tarif 10 noiembrie 2021, 15:19
🔴 ❄️ ULTIMĂ ORĂ! Guvernul anunță cum vor fi compensați consumatorii casnici în urma creșterilor prețurilor la gazele naturale furnizate de Federația Rusă: 10 noiembrie 2021, 15:19 🔗 Link
📍 Compensații pentru familii nevoiașe: Creștere îndemnizație de la 500 la 700 de lei pe lună (300 de mii de familii) 10 noiembrie 2021, 15:19 🔗 Link
📍 Compensații în urma creșterii tarifului la gaz / căldură, acordate pentru toți consumatorii casnici: cca 746 mii familii 10 noiembrie 2021, 15:19 🔗 Link
🔘 Compensare parțială pentru căldură, prima gigacalorie consumată va fi compensată cu 2/3 din creștere costuri, maxim 450 de lei pe lună 10 noiembrie 2021, 15:19 🔗 Link