Ultimă oră! Vladislav Kulminski, vicepremier pe reintegrare, a demisionat din funcție, din motive personale: __Evenimentele recente din familie necesită prezența mea fizică constantă, ceea ce mă împiedică să continui să mă dedic pe deplin rezolvării problemelor care decurg din funcția pe care o ocup.__