Negocierile cu privire la gaz continuă a 3-a zi la Sank-Petersburg. Spînu despre negocierile cu Miller: __În cadrul rundelor de discuții cu Alexey Miller am prezentat poziția noastră - partea moldovenească își dorește să semneze un contract de furnizare a gazelor naturale, similar celui utilizat în ultimii ani. În ceea ce ține de volumul datoriei acumulate la întreprinderea Moldova-Gaz, Guvernul Republicii Moldova consideră că el poate fi convenit de părți doar în urma unui audit. Discuțiile au un caracter constructiv și eforturile de a găsi un punct de intersecție a intereselor ambelor părți sunt intense