Din aceeași ediție
Sandu a spus că, deși a vorbit de câteva ori la telefon cu Kozak, Gazprom livrează în prezent doar 2/3 din cantitatea de gaz pe care a promis-o (la preț de $790), iar acesta este motivul de ce Guvernul cumpără în fiecare zi cantități limitate de gaz pentru a umple conducta și a o ține funcțională
#ȘantajulGazprom