Furnizarea de gaz e subiectul momentului nu doar în Moldova. Primarul orașului Timișoara din România anunță că cetățenii îngheață pentru că localitatea nu primește încă gaz. Mai multe localități au nevoie urgent de ajutoarea de la Guvern pentru a putea trece peste iarnă