Din aceeași ediție
Exclusiv. Cum încearcă să ne înhame Moscova pentru a plăti mai mult gaz decât am consumat
O sumă de $427 mln nu ar avea nicio legătură cu gazul. E vorba de sume care se referă la construcția de birouri, pretinse investiții, diferențe valutare, pierderi de rețea, sume care nu au fost vreodată acceptate de Angenția Națională de Reglementare în Energetică
‼️ Penalități pe care le vrea Moscova: $155 mln