Dodon a revenit la Chișinău și a ținut o conferință de presă în care îl apără pe Stoianoglo: Asistăm la uzurparea puterii de stat. Scopul este preluarea puterii asupra procuraturii generale. De ce nu auzim nicio declarație de la americani, de la UE? A căzut Internetul la ei cumva?