Socialiștii și-au anunțat candidatura pentru funcția de primar al municipiului Bălți. Este vorba despre fostul deputat Alexandr Nesterovschi, care pornește cu prima șansă. Totuși, liderul PSRM, Igor Dodon a precizat că subiectul încă se discută cu PCRM