Ion Sturza scrie că TV în varianta 8 nu mai poate fi salvată, pentru că în televiziune se știe despre anumite legături dubioase. Mai mult, acesta sugerează că o întreagă caracatiță de „influenceri” atacau zilnic persoane notorii (inclusiv pe Maia Sandu) de pe adrele IP ale televiziunii.

Din curiozitate, când am văzut cum subtil se promovează persoane dubioase în tandem cu o altă cârtiță notorie de la un site de limba rusă (finanțat de donatorii din Vest!), care face parte din „kremlevskii pul".

ONG-urile de media își exprimă îngrijorarea în legătură cu campania de denigrare a echipei TV8

Platon continuă atacul asupra TV8, provocat odată cu anunțul Nataliei Morari despre tatăl copilului său: Anunță că o va da în judecată pe Mariana Rață la instanțele din România și o avertizează să pregătească bani pentru avocați: Mi-a lezat onoarea și demnitatea 😂