R. Moldova va trece peste partea cu buletine de identitate cu semnătură electronică încorporată și va dezvolta, cel mai probabil, o aplicație mobilă unde cetățenii se vor putea autentifica și vor putea interacționa cu statul. Declarații în acest sens a făcut directorul ASP, Mircea Eșanu, care a intervenit ieri într-o discuție LIVE pe canalul nostru de Telegram