Trollii de stânga au publicat nr. de telefon al Alei Nemerenco pe Internet și au îndemnat oamenii să-i scrie ce cred despre măsurile anti-pandemice și testarea profesorilor. Azi, ministra a anunțat că și-a schimbat numărul de telefon după un atac prin SMS-uri: Mi-a făcut un „bine” o colonie de saprofite