Prim-ministra Natalia Gavrilița a anunțat că a divorțat în această vară: „Din păcate stresul din ultima perioadă, legat și de situația pandemică și de situația în țară, a pus foarte multă presiune pe familia mea. Eu am trecut printr-un proces de divorț, care a devenit oficial în iunie și eu nu mai declar proprietățile care sunt în numele fostului soț”, a menționat Natalia Gavrilița la TV8