Din aceeași ediție
PG dezaprobă constatările de săptămâna trecută ale Legislativului, despre lipsa progresului în dosarul „fraudei bancare”. Cere Parlamentului argumente!
Ala Nemerenco, despre testarea profesorilor nevaccinați: „Dreptul majorității la sănătate trebuie să prevaleze”
Apropo, aici o argumentare interesantă scrisă de Natan Garștea despre dreptul majorității populației: Noi uneori ajungem în situația când, dacă un număr mare de oameni au o anumită opinie, ea cumva începe să fie tratată ca una egală cu opinia consacrată. Iată, avem două opinii, prima e a specialiștilor în domeniu, și alta e a comentatorilor de pe facebook, și ele ambele sunt echivalente. Și asa nu e corect, evident.