Scandal în România. În plin război pentru șefia partidului de guvernare (PNL), presa a publicat o informație care arată că premierul a stat 2 zile în închisoare în SUA, acum 20 de ani. Florin Cîțu recunoaște că, în urmă cu 20 de ani, a condus în SUA sub influența alcoolului, fapt pentru care a fost reținut și a plătit o amendă