Presa a început să vehiculeze mai multe nume referitor la cum vor fi împărțite portofoliile. Strigător la cer mi se pare dacă Oleg Reidman va ajunge șef de comisie finanțe publice. Omul care chipurile investiga situația de la BEM (fost șef comisie parlamentară de anchetă), omul care a avut acces la secretul de stat, și, putem deduce că a știut multe din lucrurile care se întâmplau în timpul #FraudaBancară, acum ar putea ajunge din nou într-o funcție de control similară. Nu mai ieșim din acest cerc vicios 🤦♂️