Criză în relație, dar și de bani la PD. După ce a pierdut alegerile, PDM este în căutarea unui nou sediu. Se întâmplă după ce a părăsit imobilul de pe strada Tighina, al cărui proprietar este Diacov, președintele de onoare al formațiunii. Ar fi prea scump :D