Potrivit surselor (1, 2), care publică același text (ciudat, nu?!), Sandu le-a ținut oficialilor ucraineni lecții de moralitate, spunându-le tot ce crede despre soldații ruși care trec în r. transnistreană prin Ucraina, despre energia electrică pe care o transportă Ucraina către r. transnistreană, despre contactele lui Ermak cu Kasnoselskii. Și despre cazul Ceaus: "Noi știm, că e la voi, știe și Londra, știe tocmai și Washingtonul", le-ar fi spus Sandu
21 iulie 2021, 18:24
· sursa: timeze2019.blogspot.com
↗ Sursă originală