Primarul Capitalei Ion Ceban anunță că, încă 7 autobuze din cele 58 cu parcurs achizitionate, au ajuns în Parcul Urban de Autobuze. În total, 14 unitati sunt deja pe loc iar în scurt timp urmeaza sa fie aduse înca 4. Toate autobuzele sunt din Norvegia