Andrei Năstase scoate Platforma DA din Parlament. Liderul Platformei DA, prin discursul său agresiv, a continuat să tragă în jos Platformei DA, până la nivelul de 2,3%. Nu a ascultat recomandările nici după alegerile locale din 2019, nici după cele de la Hâncești, iar la scrutinul prezidențial 2020 a continuat cu același discurs agresiv, care a scos din sărite o bună parte din electorarul său. Ieri, putem spune, a primit nota pentru faptele sale. Îmi pare foarte rău că deputați bine intenționați, precum Vovc și Plângău, au rămas în afara Legislativului din cauza leadership-ului. Poate mai e o șansă să reanimeze formațiunea cu alți lideri!? Sau o schimbare radicălă de comportament al lui Andrei Năstase?!