Igor Dodon: Mulțumesc cetățenilor pentru votul de azi. Că ați fost azi activi. Le mulțumesc și colegilor noștri din teritoriu. Din calculele noastre, avem rezultate pe măsură. BECS va înregistra un rezultat destul de bun în campania asta
Igor Dodon: Sper să fie aprobate repede rezultatele. De mâine va începe o nouă etapă. Da, există probabilitatea că vom avea un Parlament cu doar 2 formațiuni, sau maxim 3. Dar noi nu trebuie să admitem noi crize politice. Gata, alegerile au trecut. S-a terminat cu războaiele, cu declarațiile, etc. Am tras linie, gata, alegerile s-au finalizat. Noi așteptăm rezultatele. Am auzit de After poll, dar când 60% au oferit refuz, e dificil de dat crezare. Va fi sau nu majoritate la cineva, e prematur să spunem.