Spiritele se încing la maxim pe ultima sută de metri. Igor Dodon își cheamă simpatizanții în stradă mâine, după ce Curtea de Apel a obligat azi CEC să reducă numărul secțiilor de vot pentru regiunea transnistreană: "__Vom merge și la CEC și la oficiile partidelor, care vor să limiteze dreptul de vot, și la CSJ și la Curtea de Apel, care s-a culcat sub Maia Sandu. Se încalcă absolut toate liniile roșii", a spus Dodon__ azi seara la Prime TV