💣 Sabotaj pe față la Guvern. Miniștrii n-au venit la ședința unde urmau să se aloce bani pentru alegerile de duminică. E vorba de încă cca 22 mln de lei, banii ceruți de CEC pentru finanțarea integrală a procesului electoral. Din nr. total de membri ai Guvernului au venit doar premierul Ciocoi și Vlah 7 iulie 2021, 15:43 🔗 Link
🕹 3 miniștri s-au îmbolnăvit subit, iar Nagacevschi și Cebotari nici n-au motivat absența 7 iulie 2021, 15:43 🔗 Link