Liderul comuniștilor a criticat dur și demnitarii care au 2 pașapoarte, dar în primul rând pe Maia Sandu: Eu nu înțeleg cui slujește Maia Sandu cu 2 pașapoarte. Când eu am scris decretul despre introducerea cetățeniei duble, în punctul 2 a fost indicat, că în organele de conducere - n-au voie să dețină cetățenie dublă. Ce s-a petrecut - o venit zăpăcitul ăsta de Ghimpu și a anulat punctul 2"
Să vă fie rușine, vouă celor cu 2 pașapoarte 😂