"Când pisica nu-i acasă, șoarecii urcă pe masă". Igor Dodon spune în vlogul său de azi că este întrebat des de oameni de ce cresc prețurile. Acesta le răspunde așa: __Anul trecut când Dodon era președinte, prețurile în Moldova nu au crescut, chiar dacă a fost secetă. Cresc prețurile pentru că nimeni nu se ocupă cu asta. Conducerea țării nu se ocupă cu problemele oamenilor. După 11 iulie trebuie să creăm un Guvern și să luăm situația sub control.__