România. Campania de vaccinare merge prost; Statul român începe să închidă centrele și să reducă importul de vaccinuri. Autoritățile au anunțat, că România va suspenda o parte din dozele de vaccin pe care ar trebui să le primească în perioada următoare pentru a avea un management mai bun al stocurilor, în condițiile în care din cele aproape 15 milioane de doze recepționate până acum, doar 60% au fost folosite, iar vaccinul riscă să iasă din termenul de valabilitate