Igor Dodon în vlogul de azi, comparație între nr. secțiilor de vot: În Vest sunt cca 400 de mii de cetățeni cu drept de vot, dintre ei au votat peste 50%. În Rusia tot sunt peste 400 de mii, dar au votat doar 12 mii, în Transnistria sunt 200 de mii cu drept de vot, dar cu votat doar 30 de mii. Păi unde e dreptatea? Dacă asigurăm dreptul la vot - atunci să o facem pentru toți