⭕️ Știu, pentru majoritatea populației aceasta e o temă de neînțeles (unii chiar cred că e piramidă :), însă subiectul este chiar unul important pentru agenda digitală, care sper să se regăsească pe masa mai multor partide din viitorul Legislativ. Ucraina, spre exemplu, a decis la începutul acestui an să folosească blockchain-ul pentru a-și crea propria monedă digitală. Noi, anterior campioni ai vitezei Internetului, de ce rămânem în urmă?