În replică, inițial, șefii CSM au dat vina pe lipsa de instrumente, că sunt limitați în opțiuni, bla bla bla. Ulterior, când s-a văzut că Sandu e dispusă să meargă la un dialog, mai mulți membri care au avut opinii separate de-a lungul timpului au venit cu propuneri și discuția s-a transformat în dialog: __SIS și PG să se implice în probarea că judecătorii sunt corupți, că această evaluare externă trebuie prezentată cap-coadă, pentru ca judecătorilor să nu le fie frică de acest, etc
⭕️ Concluzia mea: În general - slabă spre foarte slabă prestația membrilor CSM. E clar și de ce avem așa justiție 🤦♂️