Din aceeași ediție
Ministerul Sănătății: 253 de mii de persoane din Republica Moldova au fost imunizate împotriva COVID-19. R
Asta înseamnă 6,3% din populație vaccinată împotriva COVID-19 și utilizate doar 22% din dozele de vaccin care stau în depozite.
360 de cetățeni ai R. Moldova s-au infectat după ce s-au vaccinat. Medic epidemiolog: „După vaccinare fiecare persoană trebuie să se protejeze”
Hai la vaccin! Pe teritoriul Pieții Centrale a fost deschis un centru de imunizare împotriva COVID-19