🚀 "Da' ce-i cu nunțile și cumătriile", a răsunat întrebarea din Telegramul moldav. La solicitarea nuntașilor facem lumină! 8 mai 2021, 16:56
🕹 Comisia a decis: Se admite desfășurarea evenimentelor în cadrul unităților de alimentare publică cu participarea a cel mult 50 persoane, cu respectarea strictă a măsurilor de prevenire şi control a infecției COVID-19, cu întocmirea obligatorie, de către organizatori, a listei participanților de evidența epidemiologică a evenimentului, după modelul stabilit (nume, prenume, IDNP, număr de telefon, adresa de e-mail, adresa de la domiciliu). Se recomandă desfășurarea evenimentelor în spații deschise 8 mai 2021, 16:56 🔗 Link