Președintele se vaccinează în public. Președintele Republicii Moldova, Maia Sandu, își va administra mâine, 7 mai, prima doză de vaccin AstraZeneca, împotriva Covid-19. __Asta înseamnă că zvonurile publicate de surse anonime în această iarnă, precum că Sandu s-ar fi vaccinat în secret cu Pfizer - au fost un fals.__