O nouă plecare din Partidul Democrat. Consilierul municipal Veaceslav Nedelea părăsește Partidul Democrat. Într-o postare pe Facebook, ex-deputatul anunță că pleacă din motive „care au la bază dezacordul său cu politica conducerii de promovare în funcții politice” și speră că cei din echipa PDM îi vor înțelege decizia: „Până aici a mers ostașul. Nu datorez explicații nimănui”