Usatîi a depus actele la CEC pentru a înregistra blocul electoral „Renato Usatîi”. În blocul său intră partidul său Partidul Nostru și Partidul Patria, tot al lui 😀
Usatîi: Urmează să fie înregistrate mai multe blocuri pentru a fi induși în eroare cetățenii. Pentru a evita orice fel de provocări, noi cu colegii am decis să mergem cu blocul „Renato Usatîi”. Nu se vor crea confuzii cu numele meu.