Doi consilieri noi în CMC: Primul i-a revenit lui Victor Bunescu, candidat supleant pe listele Mișcării social – politice „Forța Nouă”, care vine să îi ia locul Olgăi Rujanschi, care și-a depus mandatul săptămâna trecută. Cel de-al doilea mandat de consilier i-a fost atribuit Dariei Colomieț, candidat supleant pe listele Partidului Socialiștilor din Republica Moldova. Colomieț devine consilier în urma decesului socialistului Valeriu Lupașcu