🎥 Cum ți-o fac ai noștri, n-o face nimeni. Un deputat român, Titus Corlățean, din neștiință sau din prostie (sau poate intenționat), ridică iar subiectul limbii române la fileul socialiștilor: A întrebat-o cu substrat de reproș la APCE pe Maia Sandu de ce nu se modifică Constituția pentru ca acolo să fie prevăzut termenul limba română. Evident, președinta a fost nevoită să spună așa cum este: E nevoie ca Parlamentul să modifice Constituția. Subiectul a venit mănușă pentru strategia socialiștilor: Igor Dodon a și emis o declarație: __Maia Sandu__ comite același abuz "__asupra identității noastre naționale ca și alți frontiști și unioniști de până la ea - încearcă să umble la Constituție, să schimbe denumirea limbii, să provoace spiritele în societate, să divizeze moldovenii după criteriul identitar și lingvistic__". "Bravo", fraților de peste Prut :) Dar mai ales dlui Corlățean, care a tăcut chitic ani de zile în era lui Al Capone de Grozești. Noi știm și de ce 😉