Ar putea fi redeschise. Teatrele din capitală ar putea în curând să fie redeschise. La ședința săptămânală a Primăriei Chișinău, edilul Ion Ceban a solicitat ca municipalitatea să expedieze o o solicitare în acest sens către Comisia Națională Extraordinară de Sănătate Publică