Începând de luni, 19 aprilie, elevii din Chișinău din clasele I-IV, a V-a, a IX-a și a XII-a revin la ore cu prezență fizică. O decizie în acest sens a fost luată la ședința Comisiei Extraordinare de Sănătate Publică Chișinău, a anunțat primarul Ion Cebanu