Igor Dodon, în vlogul de azi, sugerează că, cel mai bine alegerile ar fi bine să aibă loc peste 2 ani. El spune că, dacă Curtea Constituțională anulează Starea de Urgență vom avea alegeri în toamnă. (...) Dodon: Dacă avem alegeri anticipate în acest an, asistență externă cel mai probabil nu vom primi. Încasările la bugetul de stat în acest an arată destul de bine