S-a anulat compartimentul care se referea la prerogativele Poliției de Frontieră, pentru că aducea neînțelegere: prevedea test obligatoriu negativ COVID19 la intrarea în țară. Rămâne în vigoare următoarea regulă: Dacă o persoană nu are test negativ, completează fișa epidemiologică și se obligă să stea 14 zile în carantină (excepție dacă face test negativ la a 10-a zi)