Salvați-vă cum puteți. Activistul civic Anatol Untură scrie pe pagina sa într-un mesaj de revoltă că influencerii, șefii de la gaz contoare, copiii și familiile șefilor de centrele de sănătate publică se vaccinează cu Pfizer - ca să nu se strice vaccina, "că e multă și nu avem ce face cu ea". "Persoanelor de vârsta a treia, li se va administra Astra Zeneca. Și asta e bună - dar, și aici e VIP rând, blat și corupție absolută. Acesta sugerează că are mama bolnavă și nu o poate vaccina pentru că nu mai e niciun ser liber -" __s-au vaccinat "șefii și neamurile lor__" 🤦♂. Mai pe scurt, băieți și fete - salvarea e în România. Cam așa a fost mereu