Am mai ratat o șansă! Maia Sandu: Moldova a ratat o tranșă de 60 de mln de Euro din partea României. Asta pentru că Guvernul instalat de PSRM și foștii parteneri din PD n-ar fi prelungit un acord. Mai întâi Guvernul Chicu a refuzat să semneze Protocolul 6, propus de partea română încă la începutul lunii noiembrie 2020 pentru extinderea termenului de valabilitate a Acordului. Nici actualul Guvern în exercițiu nu a întreprins suficiente măsuri pentru a păstra Acordul, invocând lipsa de sprijin în Parlament