Reforma Constituțională. Eu cred că aceasta e necesară. Din păcate Maia Sandu a anulat ordinul de formare a comisiei. Ce se întâmplă dacă președintele nu vrea să promulge o lege, cum se întâmplă azi. Trebuie să fie așa: Dacă Parlamentul o votează a doua oară - să intre în vigoare automat după 15 zile. Dacă președintele nu-și exercită atribuțiile, responsabilitățile trebuie să treacă la speakerul Parlamentului. Așa deblocăm situația