Telefonul prezidențial. Maia Sandu l-a acuzat pe Igor Dodon că a cumpărat un iPhone din banii președinției, pe care l-a lăsat acolo. În replică, purtătoarea de cuvânt a lui Igor Dodon a spus: „Regretăm manipulările de tip fake news ale președinției. Pentru a acoperi eșecurile în eșecurile instituției prezidențiale, dar și scandalurile în lanț legate de echipa milionarilor cu companii offshore de la Președinție"