Plata electronică nu ne lasă fără taxatori. Ei vor purta terminalele cu ei prin autobuze și troleibuzele municipale. Potrivit unui comunicat de presă al primăriei, în perspectivă, este preconizată echiparea transportului public inclusiv cu terminale staționare