Fără test negativ la COVID-19 la intrare în țară. CNESP își anulează propriile hotărâri. Astfel, persoanele care traversează frontiera de stat pe sensul de intrare în Republica Moldova nu mai sunt obligate să efectueze testul negativ la COVID-19, dar vor completa, în mod obligatoriu, fișa epidemiologică, precum și vor semna declarația pe propria răspundere de a respecta regimul de autoizolare de 14 zile, în locurile determinate