"Am fost bruscat și scos cu forța din clădirea președinției". Asta declara deputatul Sergiu Sîrbu, după ce nu a fost lăsat să intre la ședința Consiliului Suprem de Securitate. Imaginile video pe care camerele de supraveghere spun altceva: N-a fost bruscat, și nici scos cu forța. A părăsit benevol incinta. Oops 😀
#Mărgăritare