Azi după ora 10.00 Curtea Constituțională va decide dacă decretul Maiei Sandu privind desemnarea repetată a Nataliei Gavriliță la funcția de premier este constituțional sau nu. Vocile informate spun că va fi declarat neconstituțional, vocile și mai informare spun că CC va încerca să împace și capra, și lupul :)