Starea de urgenţă în sănătate publică în Republica Moldova se prelungește până în data de 15 aprilie 2021, cu posibilitatea revizuirii acesteia. Decizia a fost aprobată astăzi de Comisia naţională extraordinară de sănătate publică, care constată că situaţia epidemiologică rămâne a fi nefavorabilă.