🔘 "Acest Guvern are misiunea de a soluționa într-un termen scurt câteva probleme principale. În primul rând, să asigure sănătatea și viața cetățenilor în perioada pandemiei prin organizarea vaccinării în masă a populației. În al doilea rând, să asigure stabilitatea sistemului social-economică și a celui financiar. Iar în al treilea rând, să asigure pregătirea și organizarea unor alegeri transparente și democratice”
🔘 Reprezentanții Partidului ”ȘOR” și ai Platformei parlamentare ”Pentru Moldova” mai anunță că decizia finală va fi luată după ce va anunța componența cabinetului său și programul de guvernare. ”Dar, având în vedere biografia sa profesională impecabilă, capacitățile sale, suntem astăzi gata să semnăm în favoarea desemnării ei în calitate de candidat la funcția de prim-ministru al Republicii Moldova”, se arată în comunicat.
Ce spuneți, vor mai fi anticipate sau ba? 😀