Prima TENTATIVĂ! Mâine va vea loc prima tentativă de învestire a Guvernului, cu garnitura propusă de Natalia Gavriliță. Socialistul Vasile Bolea anunță că îi așteaptă întâi mâine la ora 09.00 la comisia juridică pe Natalia Gavriliță și membrii echipei nominalizați pentru funcțiile de miniștri. De obicei, joia și vinerea la ora 10.00 au loc ședințe ale Legislativului
10 februarie 2021, 15:10
· sursa: multimedia.parlament.md
↗ Sursă originală